Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci zatrzymali sutenera

Data publikacji 21.02.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze oraz czerpanie korzyści z nierządu. Wobec zatrzymanego sąd postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku doprowadziły do zatrzymania w ubiegły piątek (17.02.br.) 41-latka, który dzień wcześniej wtargnął do jednego z mieszkań na osiedlu Antoniuk, gdzie dwie kobiety świadczyły usługi seksualne.

Podejrzany jedną z kobiet uderzył w twarz zaś drugą pchnął a następnie groził nożem, żądając udziału w zyskach. W wyniku przeprowadzonych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymany białostoczanin dodatkowo ułatwiał uprawianie nierządu pięciu kobietom, czerpiąc z tego korzyści majątkowe od grudnia 2013 r. do lutego 2017 r. 41-latek nawiązał z nimi kontakt poprzez jeden z portali internetowych, po czym ułatwiał wynajęcie kobietom mieszkań a następnie czerpał zyski z ich działalności.

W trakcie przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 12 tys. zł, telefony komórkowe, karty SIM, laptop oraz dokument tożsamości innej osoby, który prawdopodobnie służył do rejestrowania kart SIM. Białostoczanin usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowej z nierządu. Decyzją sądu 41-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony