Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie 5-latka

Data publikacji 22.02.2017

Gostyniński policjant asp. Krzysztof Olszar, uratował życie swojemu sąsiadowi, 5-letniemu chłopczykowi. W piątkowe przedpołudnie (17.02.) asp. Krzysztof Olszar będąc w domu przygotowywał się do popołudniowej służby. W pewnym momencie ktoś zapukał do drzwi jego mieszkania. Była to sąsiadka. Przerażona kobieta powiedziała, że w mieszkaniu powyżej jest nieprzytomny, 5-letni chłopiec a nikt z domowników nie potrafi mu pomóc.

Funkcjonariusz pobiegł do sąsiadów gdzie zobaczył leżące na plecach sine dziecko. Natychmiast udzielił 5-latkowi pomocy przedmedycznej i ułożył go w pozycji bocznej ustalonej. Chłopiec na moment odzyskał przytomność, ale co najważniejsze zaczął swobodnie oddychać. Asp. Olszar nakazał wezwać pogotowie ratunkowe i czuwał przy dziecku do czasu przyjazdu ratowników. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Życiu 5-letniego Kacpra nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. 

O całej historii przełożeni policjanta dowiedzieli się z podziękowań, nadesłanych do nich po jakimś czasie drogą elektroniczną. Sam funkcjonariusz nie wspominał o tym wcześniej nikomu, bo jak stwierdził, nie uważa by zachował się nadzwyczajnie a ratowanie ludzkiego życia jest wpisane w codzienną służbę policjanta.

Asp. Krzysztof Olszar służbę w Policji pełni od 13 lat. W gostynińskiej komendzie pracuje na stanowisku asystenta ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

KWP zs. w Radomiu / kp

Powrót na górę strony