Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wynieśli kobietę z płonącego budynku

Data publikacji 22.02.2017

W czasie wolnym od służby mł. asp. Grzegorz Franczak wbiegł do palącego się budynku i wspólnie z dwoma policjantami wyniósł z niego kobietę, która nie była w stanie poruszać się o własnych siłach.

W środę tj. 15 lutego br. mł. asp. Grzegorz Franczak, który był w czasie wolnym od służby, nie zawahał się ani chwili, kiedy zobaczył silne zadymienie wydobywające się spod dachu jednej z kamienic w Lubsku. Przed budynkiem, w którym strażacy prowadzili już akcję gaśniczą, stała grupa ewakuowanych ludzi. Pośród stojących osób, policjant nie widział jednak mieszkanki kamienicy, która jest osobą leżącą i nie może samodzielnie się poruszać. Funkcjonariusz wiedząc, w którym mieszkaniu może znajdować się kobieta, wbiegł natychmiast na pierwsze piętro. Drzwi do mieszkania były jednak zamknięte. Trudno było je sforsować, więc poprosił o pomoc strażaka, który wyważył je łomem. Policjant wbiegł do środka i zauważył w pokoju leżącą kobietę, która krzyczała wzywając pomocy. Z sufitu i ze ścian spływała już woda. Przez okno wezwał do pomocy policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Wspólnie ze st. asp. Leonardem Żamojdą oraz st. asp. Krzysztofem Marusiak, wynieśli kobietę z palącego się budynku. Następnie uratowaną mieszkankę Lubska przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia. Policjanci wybiegając, z mieszkania zabrali jeszcze wózek inwalidzki, niezbędny kobiecie w codziennym funkcjonowaniu oraz wiszący na ścianie telewizor, który przekazali rodzinie uratowanej. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów mieszkance Lubska nie groziło już żadne niebezpieczeństwo. 

KWP w Gorzowie Wlkp. / mg
 

Powrót na górę strony