Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniowali po służbie

Data publikacji 22.02.2017

Policjant z I Komisariatu Policji w Krakowie po służbie zatrzymał na gorącym uczynku 49-letniego kieszonkowca. Skradziona gotówka została odzyskana. Złodziej usłyszał zarzuty kradzieży – za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Również funkcjonariusz z Wydziału Prewencji stargardzkiej komendy w czasie wolnym od służby po kilkusetmetrowym pieszym pościgu zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. 37-letni mężczyzna skradzione mienie zamierzał spieniężyć. Będący przed służbą policjant nie zawahał się pomóc, kiedy zauważył jak 34-latek chce uciec z towarem z jednego z dyskontów przy ul. Wolskiej w Lublinie. Funkcjonariusz błyskawicznie obezwładnił uciekającego złodzieja, który był bardzo agresywny.

Do zdarzenia doszło w sobotę (18.02.br.) wieczorem. Policjant będąc po służbie wybrał się do jednej z krakowskich restauracji. W czasie spożywania posiłku zwrócił uwagę na mężczyznę, który wszedł do lokalu i zajął miejsce przy stoliku nieopodal funkcjonariusza. Chwilę później przy kolejnym stoliku pojawił się nowy klient. Funkcjonariusz od razu zauważył, że jest on bardzo zainteresowany kurtką mężczyzny zawieszoną na oparciu krzesła. Postanowił go obserwować. Sprawca nie czekał długo – wykorzystując chwilę nieuwagi właściciela odzieży sięgnął ręką do kieszeni i wyjął portfel, który następnie schował w kieszeni swojej kurtki. Złodziej próbował wyjść lecz policjant bardzo szybko zagregował. Podbiegł i obezwładnił złodzieja. Okazało się, że w skradzionym portfelu było prawie 1000 złotych. Gotówka wróciła do właściciela.

Złodziej to 49-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 278 kk – tj. kradzież, za co grozi do 5 lat więzienia. W przeszłości był już karany za kradzieże.

***

W miniony weekend stargardzki funkcjonariusz z Wydziału Prewencji na co dzień zajmujący się sprawami wykroczeniowymi, w czasie wolnym od służby przejeżdżając ulicą Piłsudskiego w Stargardzie dostrzegł wybiegającego ze sklepu mężczyznę i goniącego go ochroniarza. Sytuacja była jednoznaczna, dlatego policjant bezzwłocznie zaparkował swój pojazd i udał się w pieszy pościg za sprawcą kradzieży.

Mimo wielu okrzyków "STÓJ POLICJA" i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem złodziej uciekał przez kilkaset metrów pomiędzy blokowiskami, a kiedy uświadomił sobie, że niema już szans usiłował ratować się wyrzucając skradzione mienie. Bezskuteczna była jego próba ucieczki, bo gonił go funkcjonariusz, który poza służbą trenuje bieganie i gra w 4 ligowym klubie piłkarskim.

Zatrzymany i obezwładniony 37-letni stargardzianin przyznał, że skradzione mienie w postaci szczoteczek elektrycznych zamierzał spieniężyć. Ponadto podejrzewany znany był już stargardzkim funkcjonariuszom z podobnych zdarzeń. Teraz sprawca kradzieży za swój czyn odpowie przed sądem.

***

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumie swoją służbę funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który zatrzymał sklepowego złodzieja. Będący przed służbą policjant nie zawahał się pomóc, kiedy zauważył jak 34-latek chce uciec z towarem z jednego z dyskontów przy ul. Wolskiej w Lublinie. Funkcjonariusz błyskawicznie obezwładnił uciekającego złodzieja, który był bardzo agresywny. Wkrótce po tym mężczyzna trafił w ręce umundurowanych policjantów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano kilkanaście minut po godz. 7:00, w jednym z dyskontów na ul. Wolskiej w Lublinie. Sprawca zapakował do plecaka artykuły spożywcze i z towarem przeszedł przez linie kas. Kiedy zareagowała pracownica sklepu zaczął uciekać w kierunku wyjścia, miał jednak pecha, bo akurat do sklepu wchodził policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który przed służbą wstąpił na zakupy. Funkcjonariusz zaszedł drogę sprawcy, wtedy ten zaczął być agresywny i chciał go uderzyć. Policjant błyskawicznie obezwładnił agresywnego złodzieja i powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie, którzy dalej zajęli się „nieuczciwym klientem”.

Sprawcą kradzieży okazał się 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna chciał ukraść z dyskontu artykuły spożywcze na kwotę ponad 130 zł. Za to wykroczenie policjanci nałożyli na sprawcę mandat karny w wysokości 500 zł.
 

KWP w Krakowie, KWP w Szczecinie / KWP w Lublinie / ig

Powrót na górę strony