Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy na motocyklu

Data publikacji 22.02.2017

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 26 – letniemu mieszkańcowi Słupska. Mężczyzna taksówką przyjechał w okolice Bytowa żeby kupić motocykl. Po udanej transakcji wypił alkohol i wsiadł na jednoślad. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna w organizmie ma ponad 1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalili także, że nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. W najbliższym czasie słupszczanin zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W ubiegłym tygodniu policjanci z ruchu drogowego patrolowali drogę Ugoszcz – Studzienice. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli jadący w przeciwnym kierunku motocykl. Kierowca jednośladu nie miał włączonych świateł, a poza tym temperatura powietrza wynosiła minus 6 stopni Celsjusza, policjanci zawrócili za tym pojazdem. Mundurowi zatrzymali motocykl do kontroli. 

26 – letni mieszkaniec Słupska w organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami. Motocykl, którym kierował mężczyzna został odholowany na strzeżony parking. 

Jak ustalili policjanci mężczyzna przyjechał ze Słupska w okolice Bytowa żeby kupić motocykl. Po zakupie wymarzonego jednośladu wypił alkohol i postanowił wrócić do domu. W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KWP w Gdańsku / kp

 

 

 

Powrót na górę strony