Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zabić żonę

Data publikacji 23.02.2017

Do aresztu na 3 miesiące trafił mężczyzna zatrzymany przez wołowskich policjantów, a podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony. W chwili zatrzymania miał prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Odpowie on również za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją ofiarą. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dyżurny wołowskiej komendy został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o zajściu, do którego doszło w jednej z wsi w gminie Wińsko. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził fakt, że 57-letni mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu trzykrotnie ugodził nożem swoją żonę. Mężczyzna ten został na miejscu zatrzymany przez wołowskich funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta z obrażeniami ciała w stanie stabilnym, nie zagrażającym jej życiu, trafiła do szpitala. W trakcie czynności prowadzonych w tej sprawie przez funkcjonariuszy ustalono również, że mężczyzna ten znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołowie. Obecnie w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony