Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

Data publikacji 24.02.2017

Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu ze strony policjantów, została odnaleziona 65-latka, której rodzina zgłosiła zaginiecie. Po kłótni z córką starsza kobieta zażyła nieokreśloną ilość leków i wyszła z domu - takie słowa przez telefon usłyszał dyżurny tomaszowskiej komendy. Mundurowi odnaleźli zaginioną na strychu, gdzie się ukryła. Kobieta została przewieziona do szpitala. Również dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wspierani przez strażaków ochotników oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego uratowali życie starszej kobiecie.

Wczoraj, 23.02.br., około godz. 20:00, mieszkanka gminy Ulhówek zgłosiła telefonicznie, że jej matka zażyła nieokreśloną ilość leków i wyszła z domu. Rodzina będąca w domu szukała ją, ale nie znalazła jej. Dyżurny zdecydował o podjęciu niezwłocznych czynności poszukiwawczych. Na miejsce zostało skierowanych kilka patroli policyjnych oraz załoga Państwowej Straży Pożarnej. Celem efektywnego poszukiwania 65-latki, podzielono obecnych funkcjonariuszy i rozpoczęto równoległe poszukiwania na posesji, a także w terenie w pobliżu miejsca zamieszkania. Po godzinie policjanci odnaleźli zaginiona kobietę, która ukryła się na strychu w domu mieszkalnym. Ponieważ kontakt z nią był utrudniony na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala.

***

84-letnia mieszkanka gminy Świerzno wyszła z miejsca zamieszkania i udała się w nieznanym kierunku. Rodzina kobiety bardzo szybko zawiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim o zaistniałym zdarzeniu. Zgłaszający podali wyczerpujące dane na temat osoby zaginionej.

W ramach podjętych działań ustalono, że zaginiona miała poruszać się drogą w okolicy miejscowości Osiecze i dalej w kierunku miejscowości Stuchowo. Niezwłocznie w rejon, w którym ostatni raz widziana była kobieta, skierowano funkcjonariuszy Policji podzielonych na patrole, które miały za zadanie sprawdzenie pobliskich miejscowości oraz dróg. Zadysponowani strażacy mieli za zadanie dokonać sprawdzenia terenów przyległych do miejscowości w której mieszka zaginiona, w tym pustostanów i terenu zalesionego.

W wyniku podjętych działań, 84-latkę w miejscowości Stuchowo odnalazł patrol dzielnicowych w składzie st. asp. mgr Ryszard Ciślak oraz mł. asp. Sylwester Wołek.

Na miejsce skierowano również załogę Pogotowia Ratunkowego, celem sprawdzenia stanu zdrowia kobiety. Jej życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Dzisiaj, tj. 23 lutego br. do budynku Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przybyła córka zaginionej wraz z mężem. Złożyli oni serdeczne podziękowania na ręce p.o. Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Leszka Nowaka za przeprowadzenie sprawnej akcji poszukiwawczej i odnalezienie krewnej.

Na pochwałę zasługuje sposób zachowania się rodziny, która niezwłocznie powiadomiła Policję o zaistniałym fakcie, jednocześnie dostarczając istotnych wiadomości na temat osoby zaginionej i jej nawykach. Zachowanie takie w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza odnalezienie osoby.

(KWP w Lublinie, KWP w Szczecinie / mw, ig)

Powrót na górę strony