Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 100 tys. zł

Data publikacji 24.02.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej zatrzymali 27-letniego Pawła S., który w jednym z banków na Ochocie próbował wyłudzić kredyt w wysokości 104 tys. złotych. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej uzyskał kredyt w wysokości 30 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z banków na Ochocie, prawdopodobnie 27-letni mężczyzna będzie próbował wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszystkich informacji okazało się, że ubiegający się o pożyczkę w wysokości 104 tys. złotych Paweł S. przedłożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Mężczyzna został zatrzymany w placówce w czasie załatwiania ostatnich formalności i trafił do komendy przy ul. Opaczewskiej. Dalsze czynności w sprawie wykonywali policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. W wyniku czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili, że Paweł S. uzyskał już wcześniej pożyczkę w wysokości 30 tys. złotych posługując się sfałszowanymi dokumentami.

Wczoraj 27-latek usłyszał dwa zarzuty za usiłowanie i dokonanie wyłudzenia kredytu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

KSP / ig

Powrót na górę strony