Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowana 86-latka

Data publikacji 27.02.2017

Dzięki czujności sąsiedzkiej i sprawnym działaniom służb uratowano 86-letnią, samotnie zamieszkującą kobietę. Starsza pani trafiła pod opiekę lekarską.

W ubiegły czwartek (23 lutego br.) około godz. 11 policjanci w Klukach zostali poinformowani, że 86-letnia, samotnie zamieszkująca mieszkanka Osin w gminie Kluki, prawdopodobnie potrzebuje pomocy. O takiej sytuacji zaalarmował czujny sąsiad, który od pewnego czasu nie mógł dostać się do kobiety. Terenu posesji starszej kobiety strzegł pies, który nikomu nie pozwalał wejść do budynku.

Policjanci w posterunku w Klukach we współpracy z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla Zwierząt dostali się do domu seniorki. Okazało się, że kobieta była osłabiona i wycieńczona, potrzebowała pomocy. Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego. Ze względu na stan zdrowia i zgłaszane przez staruszkę dolegliwości 86-latka została zabrana do szpitala w Bełchatowie.

Dzięki sprawnym działaniom służb oraz sąsiedzkiej czujności starszej pani nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Obecnie jest ona pod opieką lekarzy.

Pamiętajmy, że osoby starsze, samotnie zamieszkujące, zwłaszcza takie, które są pozbawione opieki bliskich wymagają naszej uwagi i troski. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy nie potrzebuje naszej pomocy. Obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudza krzywdę, samotność i nieporadność.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wielokrotnie od naszej troski i reakcji zależy ich życie. Wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uratować ludzkie życie.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony