Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna produkcja aromatów do fajek wodnych

Data publikacji 28.02.2017

Policjanci z Pabianic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili w jednym z magazynów na terenie Pabianic produkcję aromatów do fajek wodnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2500 kg wkładów do fajek wodnych tzw. shishy, 120 kg liści tytoniu, 70 kg krajanki tytoniowej, prawie 1500 kg odżałowanych liści tytoniu oraz aparaturę i półprodukty służące do produkcji nielegalnych wyrobów. Śledczy wstępnie szacują uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę prawie 2,5 mln złotych.

Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pabianickiej policji bazując na wiedzy operacyjnej ustalili, że w jednym z magazynów na terenie Pabianic znajduje się nielegalna produkcja wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przeszukali dokładnie teren wytypowanej posesji.

W pomieszczeniach magazynowych ujawnili ponad 200 kartonowych pudeł z wkładami do shishy, 120 kg liści tytoniowych, 70 kg krajanki tytoniowej, prawie 1500 kg odżałowanych liści tytoniowych oraz urządzenia i półprodukty służące do produkcji nielegalnych wyrobów. W innym pomieszczeniu zabezpieczono kilkanaście pudeł z fajkami wodnymi. Policjanci zarekwirowali bezakcyzowy towar jak i komponenty służące do jego wytwarzania.

Śledczy szacują, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa sięga blisko 2,5 mln złotych. Przed posesją zostali zatrzymani również dwaj mężczyźni w wieku 22 i 44 lat, którzy volkswagenem przewozili nielegalny towar. Samochód  załadowany był  pudłami z wkładami do shishy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Młodszy z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KWP w Łodzi / ig

  • Nielegalna produkcja aromatów do fajek wodnych
  • Nielegalna produkcja aromatów do fajek wodnych
  • Nielegalna produkcja aromatów do fajek wodnych
Powrót na górę strony