Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginione osoby

Data publikacji 28.02.2017

Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej, goleniowscy policjanci odnaleźli 78-letnią schorowaną kobietę, która wyszła z domu i nie była w stanie sama do niego wrócić. Lubelscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Leśnej i Straży Pożarnej, a także mieszkańcy gminy Stoczek Łukowski poszukiwali zaginionej 86-latki. Kobieta przed południem wyszła na spacer ze swoim psem. Gdy nie wróciła do domu, zaniepokojeni jej dłuższą nieobecnością krewni powiadomili służby ratunkowe. Przed godziną 20:00 zmęczona i zmarznięta kobieta została odnaleziona w leśnym kompleksie.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie został powiadomiony o zaginięciu 78-letniej kobiety, mieszkanki gminy Przybiernów. O zaginięciu powiadomiła córka kobiety. Jak ustalono, dom opuściła ok godz. 10.00 i do niego nie powróciła. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że kobieta ma problemy zdrowotne i cierpi na zaniki pamięci.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. W działania zaangażowanych było 29 policjantów z terenu całego powiatu, 8 funkcjonariuszy pełniących służbę w ramach adaptacji zawodowej, a także strażacy i leśnicy. Przeszukiwano najbliższą okolicę miejsca zamieszkania kobiety.

Policjanci reagowali na wszelkie pojawiające się od mieszkańców sygnały. Zbliżająca się pora nocna oraz niska temperatura, mogła zagrażać życiu i zdrowiu kobiety, dlatego liczyła się każda minuta poszukiwań.

Po około dwóch godzinach prowadzenia akcji poszukiwawczej, patrol Ogniwa Patrolowo -  Interwencyjnego odnalazł kobietę w lesie. Wychłodzona siedziała przy drzewie. Funkcjonariusze wezwali Pogotowie Ratunkowe i przekazali 78-latkę pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonym działaniom goleniowskich policjantów, nie doszło do tragedii.

KWP w Szczecinie

***

Wczoraj, po godzinie 13:00 policjanci ze Stoczka Łukowskiego zostali powiadomieni o zaginięciu 86-latki. Z przekazanej informacji wynikało, że kobieta wyszła na spacer ze swoim psem i mimo upływu kilku godzin nie powróciła do domu. Zaniepokojeni jej nieobecnością krewni sami sprawdzali miejsca, w których mogła przebywać zaginiona, niestety bez skutku. Do działań przystąpili policjanci z Łukowa, Stoczka Łukowskiego, Adamowa i z Siedlec. Do poszukiwań włączyli się funkcjonariusze Straży Leśnej i Straży Pożarnej oraz mieszkańcy gminy Stoczek Łukowski. Wszyscy sprawdzali teren pól uprawnych i pobliskich lasów.

Tuż przed godziną 20:00 zaginiona kobieta została odnaleziona w kompleksie leśnym w pobliżu Róży Podgórnej. Razem z nią był jej pies. Życiu i zdrowiu odnalezionej kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo. 86-latką zaopiekowali się jej najbliżsi i personel karetki pogotowia. Kobieta została odwieziona do swego domu.

KWP w Lublinie

Powrót na górę strony