Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że spotka się z 14–latką a pojawili się policjanci

Data publikacji 28.02.2017

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz sieradzkimi kryminalnymi zatrzymali 32 – latka, który próbował umawiać się w celach seksualnych z rzekomą 14-latką. Mężczyzna już usłyszał zarzut, który jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny przyczyniła się  29-letnia mieszkanka północnej Polski. Kobieta w połowie grudnia zeszłego roku na jednym z portali internetowych podała się za 14-letnią dziewczynkę, która chciała nawiązać znajomość w celach seksualnych. Dość szybko odezwał się do niej mężczyzna, który wielokrotnie proponował kontakty z podtekstem seksualnym. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że przez cały czas był przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką. W lutym tego roku kobieta podając  się cały czas  za 14-latkę zaaranżowała bezpośrednie spotkanie w Sieradzu. Wcześniej jednak o całej sprawie powiadomiła Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Funkcjonariusze z Łodzi i Sieradza w dniu spotkania zorganizowali zasadzkę. 22 lutego br. około godziny 14.00 zaskoczony mężczyzna został zatrzymany na jednym z sieradzkich parkingów usytuowanych przy szkole podstawowej. Czekał w samochodzie na swoją ofiarę. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami nie wypierał się umówionego spotkania.

Mężczyzna usłyszał zarzut składania propozycji seksualnych, przy wykorzystaniu internetu osobie poniżej 15 roku życia. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja