Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny patrol ujawnił osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę

Data publikacji 28.02.2017

W sobotę (25 lutego br.) policjanci patrolujący teren przygraniczny w Korczowej, zauważyli czterech mężczyzn idących poboczem drogi. Patrol podjął czynności legitymowania wobec tych pieszych. Mężczyźni nie porozumiewali się w języku angielskim i nie mieli przy sobie dokumentów. Z uwagi na podejrzenie nielegalnego przekroczenia granicy, mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Korczowej.

Policjanci z komisariatu w Radymnie patrolowali w sobotnią noc okolice drogi krajowej w Korczowej. Tuż przed północą, w pobliżu ronda patrol zauważył idących poboczem drogi czterech mężczyzn. Na widok policjantów piesi zaczęli zachowywać się nerwowo i rozglądać. Mężczyźni mieli przy sobie plecaki. Policjanci przystąpili do legitymowania tych osób.

Policjanci powiadomili o tym fakcie dyżurnego jarosławskiej komendy. Dyżurny skontaktował się z Placówką Straży Granicznej w Korczowej. Na miejsce skierowane zostały patrole funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.

Ujawnieni mężczyźni zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Korczowej celem sprawdzenia legalności ich pobytu na terytorium Polski. Z ustaleń wynika, że ujawnieni mężczyźni to obywatele Indii, którzy nielegalnie przekroczyli „zieloną granicę”.

Więcej o tym zdarzeniu można przeczytać na stronie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

KWP w Rzeszowie / ig

Powrót na górę strony