Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy diagnozuje problemy w swojej dzielnicy

Data publikacji 03.03.2017

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Dlatego dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów oraz dyrekcją placówek, które są usytuowane w ich rejonie służbowym.

Wczoraj, 02.03.br., w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie „Dzielnicowy bliżej nas”. Udział w spotkaniu wziął dzielnicowy tego rejonu, dyrekcja szkoły oraz dwoje radnych. Radni jako przedstawiciele społeczności lokalnej i dzielnicowy jako gospodarz przydzielonego rejonu wspólnie diagnozowali zagrożenia oraz szukali rozwiązań mogących wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa. Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania sobie informacji dotyczących zagrożeń i problemów jakie występują na tej dzielnicy.

Rozmawiano również o zastosowaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” w celu ograniczenie ilości zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Część uwag, szczególnie z zakresu zmian infrastruktury drogowej dotycząca bezpieczeństwa dzieci w rejonie MSP nr 5, przekazana zostanie do instytucji zarządzających określonymi drogami, w celu rozważenia możliwości wprowadzenia proponowanych rozwiązań. Jak wielokrotnie podkreślał Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich mł. insp. Marek Nowakowski: „tylko bardzo ścisła współpraca z wieloma podmiotami może przynieść istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta".

(KWP w Katowicach / mw)

  • Dzielnicowy diagnozuje problemy w swojej dzielnicy
  • Dzielnicowy diagnozuje problemy w swojej dzielnicy
  • Dzielnicowy diagnozuje problemy w swojej dzielnicy

Film Dzielnicowy diagnozuje problemy w swojej dzielnicy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dzielnicowy diagnozuje problemy w swojej dzielnicy (format flv - rozmiar 7.91 MB)

Powrót na górę strony