Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za sutenerstwo

Data publikacji 03.03.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali wczoraj trzy osoby, które są podejrzewane o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez 22-latkę. Dziś zostaną oni doprowadzeni do Prokuratury. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadząc czynności ustalili, że 22-letnia mieszkanka Radomia prawdopodobnie na terenie miasta świadczy usługi seksualne, a część zarobionych w ten sposób pieniędzy, przekazuje innym osobom.

Kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego bardzo dokładnie przyjrzeli się tej sprawie. Jak się szybko okazało, zamieszane w to było małżeństwo z Krakowa, tj. 39-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta oraz 32-letni mieszkaniec Radomia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w 2015 r. przez kilka miesięcy, zatrzymani wynajmowali mieszkania na terenie Kielc, ułatwiając w ten sposób 22-letniej kobiecie świadczenie usług, a następnie pobierali za to od niej pieniądze. Tym sposobem, atrzymani łącznie wzbogacili się nieprawnie o ok. 18 tys. zł.

Wczoraj rano wszyscy troje zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania mieszkania małżeństwa w Krakowie, zabezpieczono m.in. telefony komórkowe, nośniki pamięci, dokumentację oraz narkotyki, które wstępnie sklasyfikowano jako kokaina. Za jej posiadanie odpowie 39-latek.

Dziś wszyscy zostaną doprowadzeni do Prokuratury. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KWP w Kielcach / ig

Powrót na górę strony