Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja w ośrodku opieki społecznej

Data publikacji 06.03.2017

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą opoczyńskiej komendy wykryli proceder przyjmowania łapówek przez pracownicę opieki społecznej. Śledczy przedstawili nieuczciwej urzędniczce 11 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Podejrzanej grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą opoczyńskiej komendy prowadzą sprawę nadzorowaną przez prokuraturę dotyczącą przyjmowania łapówek przez urzędniczkę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie. Policjanci ustalili, że nieuczciwa 60-letnia pracownica, od wielu lat w zamian za udzielenie świadczeń socjalnych przyjmowała od podopiecznych część przydzielonego zasiłku. Zasiłek opiewał na kwoty od 200 do 300 złotych, a urzędniczka "pobierała" od podopiecznych najczęściej sumy w wysokości 100 złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 11 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec 60-latki dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz wydał zakaz wykonywania zawodu. W dalszym ciągu policjanci docierają do innych podopiecznych nieuczciwej urzędniczki. Podejrzanej grozi kara nawet 10 lat więzienia.

KWP w Łodzi / mg

Powrót na górę strony