Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zgwałcenie tymczasowo aresztowany

Data publikacji 07.03.2017

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mieszkaniec Opola. 27-latek podejrzany jest o zgwałcenie kobiety. Usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Policjanci podejrzewają go także o inne tego typu przestępstwo. Sąd aresztował mężczyznę tymczasowo na 3 miesiące, w więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

24 lutego br., w nocy, policjanci z Opola otrzymali zgłoszenie o zgwałceniu młodej kobiety na jednej z ulic niedaleko centrum. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli już ustalanie i typowanie potencjalnego sprawcy. Po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca Opola podejrzanego o ten czyn.

Śledczy prowadzący tę sprawę podjerzewają, że zatrzymany mężczyzna ma również związek z innym podobnym przestępstwem, do którego doszło w połowie listopada 2016 roku. Wtedy usiłował zgwałcić 25-latkę. Na szczęście kobieta wołaniem o pomoc, spłoszyła napastnika.

Zebrane przez policjantów dowody, pozwoliły na przedstawienie mieszkańcowi Opola dwóch zarzutów, do których się przyznał. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany w kajdankach
Powrót na górę strony