Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autem przywiozła do komisariatu artyleryjski zapalnik

Data publikacji 07.03.2017

Kobieta, porządkując swoją działkę rekreacyjną znalazła metalowy, skorodowany przedmiot, który wyglądem wzbudzał jej podejrzenie, że może być niewybuchem. Wobec tego owinęła znalezisko w folię, położyła na przednią wycieraczkę w swoim samochodzie i przyjechała z tym do jednego z komisariatów na terenie Torunia. Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia tego typu przedmiotów pozostawić je na miejscu i natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

Wczoraj, 06.03.br., około 11:00, do dyżurnego Komisariatu Policji Toruń Podgórz zgłosiła się kobieta, która stwierdziła, że wykopała na swojej działce rekreacyjnej przy ul. Przy Grobli przedmiot przypominający pocisk. Wobec tego owinęła go w folię, położyła na przedniej wycieraczce w swoim samochodzie, po czym przyjechała do komisariatu na ul. Poznańskiej z prośbą, aby policjanci się tym zajęli.

Natychmiast na miejsce wezwano Grupę Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Teren, gdzie kobieta zaparkowała samochód został opróżniony, ogrodzony taśmą i chroniony przed dostępem osób postronnych do czasu przyjazdu saperów. Ci orzekli, że znalezisko to, to zapalnik dużego pocisku artyleryjskiego, który w momencie samoczynnej detonacji mógł naprawdę narobić wiele szkód, a także zagrozić życiu lub zdrowiu osób znajdujących się w pobliżu.

Policyjni pirotechnicy apelują do wszystkich osób, które znajdą tego typu przedmioty metalowe mogące wzbudzać ich podejrzenia co do pochodzenia lub przypominać pocisk, o pozostawienie ich na miejscu i natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • artyleryjski zapalnik
  • artyleryjski zapalnik
Powrót na górę strony