Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna edycja kursu dla dowódców policyjnych akcji

Data publikacji 07.03.2017

Dwudziestu czterech funkcjonariuszy Policji rozpoczęło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie kurs dla dowódców akcji i operacji policyjnych. Przez najbliższe dwa tygodnie policjanci będą ćwiczyć elementy dowodzenia na znajdującym się w WSPol symulatorze działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

6 marca br. rozpoczęła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla dowódców operacji policyjnych. Uroczystego otwarcia dokonał nadkom. dr Jarosław Radosław-Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WSPol wraz z insp. Dariuszem Dymińskim – Dyrektorem Głównego Sztabu Policji KGP.

Przez najbliższe dwa tygodnie policjanci będą przygotowywać się (teoretycznie i praktycznie) do wykonywania czynności związanych z przygotowaniem i realizacją operacji policyjnych. Podczas kursu słuchacze będą również ćwiczyć elementy dowodzenia na symulatorze działań Policji w sytuacjach kryzysowych znajdującym się w WSPol. Dzięki uprzejmości Komendanta Stołecznego Policji uczestnicy kursu odbędą wizytę studyjną w Warszawie, gdzie zapoznają się z infrastrukturą obiektów sportowych, na których odbywają się duże imprezy masowe. Policjanci zwiedzą m.in. Stadion Narodowy oraz Stadion „Legii” Warszawa, a także Stołeczne Stanowisko Kierowania.

W trakcie kursu zajęcia programowe, oprócz kadry WSPol, prowadzić będą nauczyciele stowarzyszeni z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Sekcji AT KWP w Olsztynie, Wydziału Operacyjnego KGP oraz Sztabu Policji KWP w Poznaniu.

WSPol w Szczytnie / mg

  • Kolejna edycja kursu dla dowódców policyjnych akcji
  • Kolejna edycja kursu dla dowódców policyjnych akcji
  • Kolejna edycja kursu dla dowódców policyjnych akcji
Powrót na górę strony