Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże w pociągach, wpadł w ręce wrocławskich policjantów

Data publikacji 07.03.2017

Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, poszukiwany m.in. dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania, wydanymi przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za kradzieże w pociągach, wpadł w wyniku działań podjętych przez policjantów z wrocławskiego komisariatu kolejowego. Mężczyzna poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności orzeczonej przez niemiecki sąd, był także szukany przez polskie prokuratury.

Funkcjonariusze Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonych działań namierzyli mężczyznę poszukiwanego przez polskie prokuratury i niemiecki wymiar sprawiedliwości. Okazał się nim 60 – letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.

Mężczyzna został zatrzymany w okolicach dworca kolejowego Wrocław – Główny, co było wynikiem wspólnej akcji policjantów operacyjnych z komisariatu kolejowego i funkcjonariuszy straży ochrony kolei.

Jak ustalono, zatrzymany był poszukiwany przez prokuratury w Poznaniu w celu ustalenia miejsca pobytu oraz na podstawie dwóch Europejskich Nakazów Aresztowania wydanych przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże w pociągach, orzeczonej przez niemiecki sąd.

Teraz o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd we Wrocławiu.

KWP we Wrocławiu / mg

Powrót na górę strony