Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbierając złom skradł zabytkowego mercedesa „Ponton”

Data publikacji 09.03.2017

Zbierając złom włamał się do jednego z garaży i skradł ….. mercedesa - model Ponton z 1958 roku o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Tarnowianin, aktualnie odbywający karę za inne przestępstwo w zakładzie karnym, odpowie dodatkowo za włamanie.

Właściciel zabytkowego mercedesa przeglądał ogłoszenia w poszukiwaniu części zamiennych do swojego modelu – Ponton. Jakież było jego dziwienie, gdy zobaczył na jednym z portali swój samochód oferowany do sprzedaży. Gdy sprawdził garaż, w którym ostatnio zaparkował swojego mercedesa, stwierdził, że owszem jest on zamknięty, ale zostały założone nowe kłódki. Po otwarciu garażu okazało się, że w środku nie było samochodu. Fakt włamania i kradzieży mercedesa model Ponton z 1958 roku wartego ponad 40 tysięcy złotych zgłosił Policji i poinformował, że jego samochód jest w tej chwili oferowany do sprzedaży na portalach ogłoszeniowych w Polsce oraz poza granicami kraju.

Tarnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie szybko odnaleźli auto. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego nie ukrywał, że zakupił samochód w Tarnowie. Wskazał miejsce podpisania umowy oraz osobę, od której nabył auto. Mężczyzna nie wiedział, że samochód został kilka miesięcy wcześniej skradziony.

Czynności, jakie wykonali policjanci, pozwoliły na ustalenie, że tarnowianin zbierający złom włamał się do według niego nieużytkowanego garażu i skradł z niego mercedesa. Samochodem pomocy drogowej przetransportował go na teren swojej posesji, a garaż zamknął zakładając swoje kłódki. Pojazd stojący na posesji zobaczył miłośnik starych samochodów i odkupił, a następnie wystawił do dalszej sprzedaży.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi aktualnie Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w kierunku kradzieży z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat oraz paserstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Włamywacz aktualne przebywa w zakładzie karnym za podobne przestępstwa, których dopuścił się wcześniej.

(KWP w Krakowie / mw)

  • zabytkowy mercedes "Ponton"
  • zabytkowy mercedes "Ponton"
  • zabytkowy mercedes "Ponton"
  • zabytkowy mercedes "Ponton"

Film Zbierając złom skradł zabytkowego mercedesa „Ponton”

Pobierz plik Zbierając złom skradł zabytkowego mercedesa „Ponton” (format mp4 - rozmiar 10.35 MB)

Powrót na górę strony