Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za obywatelską postawę

Data publikacji 09.03.2017

Mł. insp. Robert Olszewski Komendant Powiatowy Policji w Świeciu podziękował mieszkańcowi powiatu grudziądzkiego za wzorową postawę obywatelską i pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Z pewnością można stwierdzić, że dzięki takiemu zachowaniu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze. 17 i 19-latek z Opola złapali z kolei mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Ujęli oni 24-latka, który wybiegł z kantoru ze skradzionym banknotem 200 euro. Podejrzany mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał już zarzut. Skradzione pieniądze policjanci przekazali już właścicielowi.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 9 lutego około 19:00. Wtedy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że jadąc jedną z ulic Dolnej Grupy zauważył podejrzanie jadącą mazdę. Kierujący autem miał wyraźnie problemy z prowadzeniem. Pojechał więc za nim, a gdy zatrzymał się na parkingu przy jednym ze sklepów uniemożliwił dalszą jazdę i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego mazdą 51-latka. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 2 lata i stracić prawo jazdy na 15 lat.

Świadek dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Wczoraj (8 marca br.) Komendant Powiatowy Policji w Świeciu mł. insp. Robert Olszewski pogratulował czujności i postawy godnej naśladowania mieszkańcowi Grudziądza.

W podziękowaniu Komendant wręczył mu tabliczkę gratulacyjną, życząc jednocześnie zdrowia i sukcesów w życiu osobistym.

***

We wtorek (7 marca br.), tuż przed godz. 15, policjanci z Opola zostali poinformowani o ujęciu obywatelskim osoby podejrzewanej o kradzież. Do zdarzenia miało dojść w centrum miasta.

Przybyli na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze ustalili, że do jednego z kantorów przyszedł mężczyzna, który poprosił o wymianę złotówek na euro. W momencie kiedy zobaczył banknot 200 euro, chwycił go i zaczął uciekać. Pracownikowi kantoru nie udało się dogonić mężczyzny.

Na szczęście, obok przechodzili 17 i 19-letni mieszkańcy Opola. Młodzi ludzie widząc co się dzieje, pobiegli za uciekinierem i go złapali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna został przekazany policjantom, a 200 euro wróciło do właściciela.

24-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Jak tłumaczył policjantom w ten sposób chciał uzyskać pieniądze na bilet do domu.

KWP w Bydgoszczy, KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony