Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z mistrzem

Data publikacji 10.03.2017

Ma niespełna 20 lat, a już jest w posiadaniu wszystkich możliwych Rekordów Polski w pchnięciu kulą we wszystkich kategoriach wiekowych. O kim mowa? Oczywiście o Konradzie Bukowieckim – studencie Wyższej Szkoły Policji. 10 marca br. szczycieński kulomiot spotkał się z mł. insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem WSPol, który złożył mu gratulacje z osiągniętych wyników sportowych na mistrzostwach w Belgradzie.

10 marca br. mł. insp. dr Marek Fałdowski gościł w swoim gabinecie nadzieję polskiej lekkoatletyki – Konrada Bukowieckiego. Zawodnik szczycieńskiej Gwardii i jednocześnie student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, to jeden z najlepszych kulomiotów na świecie. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie, gdzie pchnął kulą na odelgłość 21,97 m. Tym wyczynem ustanowił Absolutny Rekord Polski, który należał do Tomasza Majewskiego (21.72 m hala, 21.95 m stadion).

Niespełna 20-letni Konrad Bukowieckim nie ukrywa przywiązania do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. To tu pracuje jego mama insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol, tu pracował jego tata. Również tu, gdy tylko ma okazję, trenuje korzystając z zaplecza sportowego policyjnej uczelni.

To spotkanie było nie tylko okazją do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, ale również okazją do złożenia gratulacji z osiągniętych sukcesów. Mł. insp. dr Marek Fałdowski podziękował również za rozsławianie dobrego imienia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na arenie międzynarodowej, a także życzył kolejnych sukcesów.

WSPOL w Szczytnie / mg

Powrót na górę strony