Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Półfinał konkursu dla dzieci pn. „Uczę się bezpiecznie żyć”

Data publikacji 11.03.2017

150 przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w półfinale konkursu pn. „Uczę się bezpiecznie żyć”. Celem głównym turnieju było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności niesienia pomocy innym w sytuacjach zagrożenia, a także propagowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym. Zwycięzcom konkursu i osobom wyróżnionym nagrody wręczył Komendant Miejski Policji w Legnicy mł. insp. Leszek Zagórski. Przedsięwzięcie to honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy to miejsce gdzie odbył się półfinał konkursu pn. „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Współorganizatorem tego kolejnego już przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności niesienia pomocy innym w sytuacjach zagrożenia wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

W zespole sędziowskim powstałym na potrzeby imprezy obok przedstawicieli Policji zasiedli, także reprezentanci Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, a także ratownicy medyczni i przedstawiciele innych podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała, jako sędzia główny policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w Legnicy.

Wszyscy uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na specjalnie przygotowanych stacjach konkursowych. Zagadnienia obejmowały obszary z zakresu: pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej oraz przeciwpowodziowej, a także bezpieczeństwa dnia codziennego.

Funkcjonariusze sprawdzali też wiedzę uczestników konkursu m.in. w zakresie poruszania się pieszych na drodze szczególnie na przejściu dla pieszych, jak również poza obszarem zabudowanym oraz wiedzę na temat zasad korzystania z elementów odblaskowych. Mundurowi oceniali również umiejętności dzieci i młodzieży w aspekcie postępowania, jako świadek wypadku drogowego. Były także pozorowane sceny, w których najmłodsi musieli wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym z obrażeniami.

W uroczystym wręczaniu nagród oraz wyróżnień uczestnikom konkursu uczestniczył mł. insp. Leszek Zagórski Komendant Miejski Policji w Legnicy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

KWP we Wrocławiu / mg

  • Półfinał konkursu dla dzieci pn. „Uczę się bezpiecznie żyć"
  • Laureaci półfinału konkursu dla dzieci pn. „Uczę się bezpiecznie żyć"
  • Półfinał konkursu dla dzieci pn. „Uczę się bezpiecznie żyć"
Powrót na górę strony