Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017

Data publikacji 12.03.2017

Po raz piąty Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci z Krakowa. Reprezentacja KWP w Lublinie zajęła II miejsce zdobywając łącznie 20 medali- w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych .

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dzięki gościnności zawody mogły odbyć się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Tegoroczne V mistrzostwa odbyły się już po raz trzeci na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce.   Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 82 policjantów, w tym 20 kobiet. Na trybunach zasiedli m.in.: Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej, Zastępca Prezydenta Pan Krzysztof Komorski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin Pani Marta Wcisło, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz oraz mł. insp. Paweł Paździor I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy - Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 17 medali, w tym 8 złotych.  Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie z dorobkiem 20 medali -w tym 7 złotych , a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Szczecinie.  Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz z KWP w Poznaniu, z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca Szczecin.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KWP we Wrocławiu. W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP w Katowicach,  II KWP w Poznaniu, a nasi reprezentanci zajęli miejsce III.  Policjantki i policjanci z  KWP w Lublinie zajęli także II miejsce w sztafecie mix.

KWP w Lublinie / mg

  • Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017
  • Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017
  • Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017
  • Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017
  • Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017
  • Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017
Powrót na górę strony