Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafił za kraty, ponieważ usiłował zabić

Data publikacji 13.03.2017

Kolejny raz szeroko zakrojona praca operacyjna wilanowskich funkcjonariuszy przyniosła spektakularne efekty. Kryminalni z pomocą wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa na terenie Ursynowa. Franciszek D. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany w związku z postanowieniem Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Mokotowa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wszystko wydarzyło się jesienią 2015 r. Wówczas nieletni jeszcze Franciszek D. idąc ulicą warszawskiego Ursynowa, zadał cios nożem w plecy przechodzącemu mężczyźnie. Następnie sprawca usiłował zaatakować ponownie, jednakże 19-letni pokrzywdzony obronił się przed zranieniem, uciekając do pobliskiego sklepu. Młody napastnik natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony mężczyzna z raną kłutą trafił do szpitala.

O całym zajściu została powiadomiona policja. Kryminalni bardzo szybko ustalili, że osobą, która najprawdopodobniej dopuściła się przestępstwa był Franciszek D., który po całym zajściu ukrywał się przed organami ścigania.

Policjanci w związku z uzyskaną informacją przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, dzięki którym kilka dni temu ustalili adres kryjówki młodego mężczyzny. Z pomocą funkcjonariuszy wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji wilanowscy kryminalni na terenie powiatu wyszkowskiego zatrzymali 19-letniego Franciszka D.

Podejrzany trafił prosto do celi. Jak się okazało, był on poszukiwany przez mokotowską prokuraturę na podstawie wydanego listu gończego, celem doprowadzenia do aresztu śledczego. 

Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

(KSP / mw)

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony