Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najmłodsi policjanci „SpoKREWnieni służbą”

Choć mają za sobą tylko kilka tygodni służby w Policji, włączyli się aktywnie do akcji „SpoKREWnieni służbą”. Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku z dumą podzielili się tym co najcenniejsze – własną krwią.

Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka ma na celu pomoc chorym i potrzebującym a także oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy w ramach zbrojnego podziemia antykomunistycznego przelewali krew w obronie niepodległości Polski.
W tych szczytnych działaniach udział biorą funkcjonariusze służb MSWiA: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Akcję mogą wspierać także osoby nie związane z mundurem – wystarczy po oddaniu krwi zaznaczyć, aby donacja wpisana została na listę akcji „SpoKREWnieni służbą”.

69 słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszego zbiorowego wyjścia oddało łącznie 30,8 litra krwi. Do końca marca - w ramach akcji - młodzi policjanci będą w dalszym ciągu indywidualnie oddawać krew, która być może komuś uratuje życie.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja