Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w pudełkach do pizzy

Data publikacji 15.03.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili na jednej z posesji w Pabianicach kontrabandę. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz ponad 1 kilogram krajanki tytoniowej. Śledczy wstępnie szacują uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 350 tys. złotych.

Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pabianickiej Policji ustalili, że na terenie jednej z posesji w Pabianicach znajdują się wyroby bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przeszukali dokładnie teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach mieszkalnych, magazynowych i zaparkowanych tam pojazdach ujawnili ponad 100 kartonowych pudeł typu ,,pizza” z papierosami bez polskich znaków akcyzy, opakowania i etykiety do różnych marek papierosów, kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i ponad 1 kilogram krajanki tytoniowej.

Śledczy szacują, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa sięga ponad 350 tys. złotych. Policjanci zarekwirowali bezakcyzowy towar. Zatrzymali również 37-latka trudniącego się nielegalnym procederem. Podejrzany usłyszał  zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie również za nielegalne używanie znaków towarowych. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Kontrabanda w pudełkach do pizzy
  • policjant z zabezpieczoną kontrabandą w pudełkach do pizzy
  • Kontrabanda w pudełkach do pizzy
  • policjant z zabezpieczoną kontrabandą w pudełkach do pizzy
Powrót na górę strony