Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni policjanci, videorejestrator w pogotowiu – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i 114 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 15.03.2017

38-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. jechał przez miejscowość Białcz aż 114 km/h, a chwilę wcześniej wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Te niebezpieczne sytuacje zostały zarejestrowane przez policyjny videorejestrator. Policjanci zatrzymali kierowcy BMW uprawnienia do kierowania i za popełnione wykroczenia ukarali go mandatem karnym w wysokości 700 zł i 20 punktami karnymi.

W czwartek, 2.03.br., policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. patrolowali drogę W-132. Po godzinie 14:00 w miejscowości Białcz zauważyli jadący w kierunku Gorzowa pojazd BMW, którego kierujący wyprzedza inny pojazd na przejściu dla pieszych, a później także policyjny radiowóz. Policjanci zdecydowali się na sprawdzenie prędkości z jaką porusza się BMW. Okazało się, że kierowca jechał aż 114 km/h, w miejscu w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci zdecydowali się natychmiast zakończyć tę niebezpieczną jazdę i zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że samochodem kierował 38-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Za popełnione wykroczenia czyli wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł oraz nałożono na niego 20 punktów karnych. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym aż o 64 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Kierowcy podróżujący drogą W-132 muszą liczyć się z częstą obecnością policjantów drogówki. Jest to podyktowane zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, zwłaszcza w kontekście ujawniania przypadków przekraczania dopuszczalnej prędkości. Także w miastach i mniejszych miejscowościach, takich jak wspomniana wyżej sytuacja w Białczu. Gdyby w momencie manewru wyprzedzania ktoś pojawiłby się na przejściu dla pieszych mogłoby dojść do tragedii. Pamiętajmy, że kodeks drogowy zabrania kierującemu wyprzedzania innego pojazdu bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych. Nie zapominajmy także, aby prędkość z jaką się poruszamy była odpowiednia nie tylko do aktualnych warunków, ale przede wszystkim zgodna z obowiązującymi przepisami. A to właśnie jej niedostosowanie jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Wykażmy się także czujnością i ostrożności w stosunku do pozostałych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów. W ubiegłym roku właśnie na drodze W-132 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął rowerzysta. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – kierowców, pieszych i rowerzystów.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Czujni policjanci, videorejestrator w pogotowiu – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i 114 km/h w terenie zabudowanym

Pobierz plik Czujni policjanci, videorejestrator w pogotowiu – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i 114 km/h w terenie zabudowanym (format mp4 - rozmiar 3.79 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja