Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny instruował jak udzielić pomocy

Data publikacji 15.03.2017

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu wykazał się dzisiaj opanowaniem i profesjonalizmem. Komisarz Dariusz Wójtowicz instruował kobietę w jaki sposób ma udzielić pomocy swojej matce, która leżała na podłodze i nie oddychała. Funkcjonariusz podczas rozmowy uspokoił kobietę, udzielił jej jasnych wskazówek oraz wezwał na miejsce zespół karetki pogotowia.

Dzisiaj, 15.03.br., tuż przed 9:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrał telefon od jednej z mieszkanek gminy Obrazów. Zapłakana kobieta przekazała funkcjonariuszowi, że jej matka leży na podłodze i nie oddycha. Komisarz Dariusz Wójtowicz upewnił się gdzie doszło do tego zdarzenia, na miejsce skierował karetkę pogotowia i zaczął instruować w jaki sposób należy udzielić pomocy kobiecie. Dzięki telefonicznej instrukcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy kobieta zaczęła oddychać i odzyskała przytomności. Funkcjonariusz prowadził rozmowę do czasu przyjazdu karetki pogotowia, podczas której kilkukrotnie dopytywał o obecny stan kobiety.

Po interwencji okazało się, że dzięki sprawnemu i profesjonalnemu działaniu dyżurnego sandomierskiej komendy na chwilę obecną życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Powrót na górę strony