Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy spowodował kolizję z 5 pojazdami

Data publikacji 16.03.2017

Do celi bielańskiej komendy trafił nietrzeźwy 47-latek. Mężczyzna kierujący pojazdem marki saab spowodował kolizję z innymi pojazdami, w wyniku czego została potrącona piesza. Kierowca wjechał na skrzyżowanie podczas nadawanego czerwonego sygnału świetlnego dla jego kierunku ruchu. Kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości orazi niezastosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień.

Około 14.30 stołeczni policjanci zostali wezwani do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Kasprowicza z Aleją Zjednoczenia. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Saab wjechał na skrzyżowanie podczas nadawanego czerwonego sygnału świetlnego dla jego kierunku ruchu i uderzył w fiata oraz toyotę, która z kolei potrąciła pieszą. Po zderzeniu się z dwoma pojazdami, kierujący saabem uderzył jeszcze w trzy zaparkowane pojazdy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zbadali stan trzeźwości kierowcy saaba. Badanie wykazało u 47-latka prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż jak ustalili policjanci, zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kacper C. noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez bielańskich policjantów. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, policjanci przedstawili mu zarzut za niezastosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień.

Za to przestępstwa grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

  • policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony