Policjantka z Polic najlepszą zawodniczką mistrzostw w pływaniu

Data publikacji 16.03.2017

Kamila Wojdak z KPP w Policach trzy razy stanęła na podium podczas V Mistrzostw Policji w Pływaniu. Triumfowała wśród kilkudziesięciu policjantek i otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw. Na co dzień funkcjonariuszka pełni służbę w Ogniwie Ruchu Drogowego.

W ubiegłym tygodniu w Lublinie odbyły się V Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Pośród kilkudziesięciu kobiet w szranki stanęła policjantka z Komendy Powiatowej w Policach. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objął m. in Komendant Główny Policji.

W programie zawodów było 11 konkurencji dla kobiet. St. post. Kamila Wojdak płynęła w trzech. Za każdym razem pokonała rywalki i stawała na podium, pokazując, że nie ma sobie równych. Trzy razy zajęła pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki V Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2017.

Kamila jest policjantką od ponad 2 lat, a na co dzień służbę pełni w ogniwie ruchu drogowego polickiej komendy. Jej pasją jest głównie pływanie, ale czynnie uprawia także inne dyscypliny sportowe. To nie pierwszy  wyczyn Kamili: w roku 2015 brała udział w Morskiej Policyjnej Sztafecie Kobiet. Razem z innymi funkcjonariuszkami przepłynęła 400 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. Na podium stanęła również w zawodach policyjnych „Wpław przez Kiekrz”, a w 2016 roku została najlepszą pływaczką Polic.