Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarka odpowie za korupcję

Data publikacji 16.03.2017

74 zarzuty dotyczące korupcji usłyszała lekarka z Kamienia. Zarzuty wręczenia łapówki przedstawiono również jej byłym pacjentom. To efekt działań policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Za przyjmowanie korzyści materialnej w związku z pełnieniem funkcji publicznej grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z policjantami wydziałów kryminalnych już od dłuższego czasu interesowali się działalnością lekarki z Kamienia. Jak ustalili śledczy, 40-latka w publicznym ośrodku zdrowia przyjmowała łapówki w zamian za wykonywanie świadczeń lekarskich. Przestępczy proceder trwał od 2016 roku. Śledztwo w tej sprawie prowadzone było pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do rozpoczęcia realizacji sprawy. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dotarli do osób, które będąc pacjentami wręczali lekarce drobne kwoty pieniędzy oraz artykuły spożywcze w zamian za wykonywanie świadczenia lekarskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty wręczenia łapówek.

Podejrzewana lekarka została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Kobieta usłyszała 74 zarzuty przyjęcia łapówki w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zastosowała wobec podejrzanej zakaz opuszczania kraju, poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych, a także zabezpieczenie majątkowe w kwocie 5 tys. złotych.

Zarzuty przedstawiono również pacjentom lekarki, którzy wręczali jej łapówki. Za wręczenie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zachowanie przestępcze może dotyczyć większej ilości osób.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony