Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 16.03.2017

Policjanci z katowickiej „siódemki” zatrzymali 19-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna na przystanku tramwajowym zaatakował 27-letniego mężczyznę, kopnął go, a następnie zadał ciosy nożem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 11.03.br., po 23.00 na ulicy Gliwickiej w Katowicach. Jak wynika z ustaleń, do mężczyzny siedzącego na przystanku tramwajowym (na wysokości ulicy Wiśniowej) podszedł młody chłopak, który nagle go zaatakował, kopnął, a następnie zadając ciosy nożem zranił w szyję i nogę. Pokrzywdzonemu udało się uciec. Spotkał po drodze znajomego, który widząc ze mężczyzna jest ranny i krwawi, powiadomił o wszystkim policjantów. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali tylko zgłaszającego, a pokrzywdzony oddalił się w nieustalonym kierunku. Stróże prawa zaczęli szukać rannego mężczyzny. Kilka godzin później policjanci wytypowali pokrzywdzonego. Okazał się nim 27-latek z Katowic. Gdy policjanci do niego dotarli, wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało rannego mężczyznę do szpitala. Po przyjęciu zawiadomienia policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawcy napaści. Dzięki pracy operacyjnej i zaangażowaniu dzielnicowego, który posiada dobre rozpoznanie w terenie, policjanci ustali tożsamość sprawcy. W poniedziałek, 13.03.br., rano, 19-latek został zatrzymany. Trafił on do policyjnego aresztu. Zatrzymany mężczyzna znany jest katowickim policjantom, w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutów usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 

Postępowanie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony