Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzał radiowóz na skrzyżowaniu i usiłował wręczyć łapówkę

Data publikacji 17.03.2017

W Zawichoście policjanci z sandomierskiej drogówki zatrzymali do kontroli 73 -letniego mieszkańca gminy Annopol, który na oznakowanym pionowymi i poziomymi znakami skrzyżowaniu wyprzedzał radiowóz jadąc z prędkością 137 km/h. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Teraz 73–latkowi grozi kara do 10 lat pozbawia wolności.

Wczoraj, 16.03.br.,około 7:30, policjanci z sandomierskiej drogówki w trakcie patrolowania rejonu miejscowości Zawichost w pewnym momencie zauważyli jak ich pojazd został wyprzedzony przez mężczyznę, który kierował osobowym fordem. Kierowca manewr ten wykonał na oznakowanym skrzyżowaniu, przekraczając jednocześnie dozwoloną prędkość o 47 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli drogowej kierującego. Okazało się, że 73-letni mieszkaniec gminy Annopol nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę wysokości 500 złotych.

Mieszkaniec gminy Annopol został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, gdzie okazało się, że od grudnia ubiegłego roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jeszcze dziś 73-latek usłyszy zarzuty  za czyny, których się dopuścił. Może mu grozić kara do10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach/ mw)

Film Wyprzedzał radiowóz na skrzyżowaniu i usiłował wręczyć łapówkę

Pobierz plik Wyprzedzał radiowóz na skrzyżowaniu i usiłował wręczyć łapówkę (format mp4 - rozmiar 3.05 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja