Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Graficiarze z Polski i Francji zatrzymani przez Policję

Data publikacji 17.03.2017

Białogardzcy policjanci zatrzymali pięć osób, które zniszczyły dwa składy pociągów poprzez umieszczanie na nich graffiti. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał również zarzut udzielenia korzyści majątkowej. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za te przestępstwa może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu kryminalni z Białogardu wspólnie z  funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei zatrzymali jednego ze sprawców zniszczenia pociągów. Mundurowi uzyskali także informację, iż osoby mające związek z aktem wandalizmu mogą przebywać na terenie jednego z hoteli w okolicach Białogardu.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna dzień wcześniej zameldował się wspólnie z czterema  innymi  w jednym z pokoi hotelowych. Funkcjonariusze pojechali do tego hotelu i zatrzymali pozostałych sprawców zniszczenia mienia.

W toku przeszukania pokoi kryminalni zabezpieczyli szkice pociągów z namalowanymi graffiti, liczne puszki z farba, ubrania a także przedmioty służące do malowania pociągów.  Po sprawdzeniu terenu  wokół zajazdu policjanci ujawnili również dwa pojazdy należące do zatrzymanych mężczyzn, a w nich również kilkanaście sztuk puszek po farbach.

Zatrzymani mężczyźni to  grupa o charakterze międzynarodowym. Jak ustalili funkcjonariusze dwoje  z zatrzymanych  to obywatele Francji, którzy do Polski przyjechali  na początku marca. Pozostali mężczyźni to obywatele Polski, jeden z nich pochodzi z Gdańska natomiast dwóch pozostałych z okolic Żar. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Natomiast zatrzymany przez pracowników SOK 36-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut usiłowania udzielenia korzyści majątkowej proponując pracownikom kolei odstąpienie od czynności służbowych w zamian za wręczenie każdemu z nich po 2000 zł.

KWP w Szcecinie / kp

 

Powrót na górę strony