Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amatorzy nielegalnej broni zatrzymani

Domowy magazyn nielegalnej amunicji zlikwidowali zamojscy policjanci. W gospodarstwie 52-letniego mieszkańca Szczebrzeszyna mundurowi ujawnili ponad 1800 sztuk amunicji różnego kalibru, magazynki do broni palnej, pociski przeciwlotnicze i pocisk artyleryjski. Natomiast policjanci z KPP w Szczucinie zatrzymali mężczyznę, który wytwarzał i posiadał broń palną, amunicję oraz narzędzia z przeznaczenia służące do kłusownictwa w postaci wnyków.

Domowy magazyn nielegalnej amunicji zlikwidowali zamojscy policjanci. W gospodarstwie 52-letniego mieszkańca Szczebrzeszyna mundurowi ujawnili ponad 1800 sztuk amunicji różnego kalibru, magazynki do broni palnej, pociski przeciwlotnicze i pocisk artyleryjski. Właściciel nielegalnego arsenału trafił do policyjnego aresztu. Neutralizacją znaleziska zajęli się policyjni pirotechnicy. Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne posiadanie amunicji to przestępstwo, za które grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj zamojscy policjanci weszli na teren jednej z posesji w Szczebrzeszynie. Z informacji jakie posiadali mundurowi wynikało, że 52-letni gospodarz może posiadać w swoich zabudowaniach  amunicję bez wymaganego zezwolenia. Informacje potwierdziły się. Podczas przeszukania gospodarstwa 52-latka, funkcjonariusze ujawnili domowy arsenał. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1800 sztuk amunicji różnego kalibru, ponad 140 magazynków do broni, taśmy nabojowe, pocisk artyleryjski i cztery pociski przeciwlotnicze.

W czynnościach pomagał policjantom przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych. Na miejscu pojawili się również policjanci zespołu minersko-pirotechnicznego lubelskiej sekcji antyterrorystycznej, którzy zajęli się neutralizacją części znaleziska.

Pod zarzutem posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia do policyjnego aresztu trafił 52-letni szczebrzeszynianin. Mężczyzna wkrótce zostanie przesłuchany.

Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne posiadanie amunicji to przestępstwo, za które grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

***

Kilka dni temu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie realizując uzyskaną informację operacyjną dokonali zatrzymania 40-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Mężczyzna ten w miejscu zamieszkania wytwarzał i posiadał broń palną, amunicję oraz narzędzia  z przeznaczenia służące do kłusownictwa w postaci wnyków. Ponadto funkcjonariusze ujawnili wytworzony własnoręczne przez zatrzymanego  ładunek pirotechniczny, który został zabezpieczony przez SPAP KWP Kraków (a następnie zdetonowany).

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono i zabezpieczono 4 sztuki broni pneumatycznej, 3 pistolety pneumatyczne, 2 rewolwery , a ponadto 95 sztuk amunicji kal. 5,6mm, 12mm, 16mm i 9 mm oraz łuski, śruty, proch, 92 sztuki amunicji ślepej, nabój CO z wywierconym otworem i wystającym lontem oraz 14 wnyków do kłusownictwa. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przedstawiono mu zarzut z art. 263 par. 2 KK (posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia) – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

KWP w Lublinie / kp

 

Powrót na górę strony