Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała przez Internet „podróbki„

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili osobę, która ogłaszając ofertę na portalach aukcyjnych sprzedawała odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. Potencjalne straty oszacowano na około 200 tysięcy złotych.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi ustalili osobę, która na portalach aukcyjnych oferowała do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Przedmioty były wystawiane po znacznych niższych cenach niż oryginały. O podejrzeniach powiadomiono przedstawiciela pokrzywdzonych firm, który w celu weryfikacji skontaktował się ze sprzedającym i umówił na spotkanie pod pretekstem rzekomego zakupu. Całość koordynowali policjanci.

16 marca 2017 roku w godzinach popołudniowych przed centrum handlowym przy Piłsudskiego  w Łodzi funkcjonariusze zatrzymali 39-letnią kobietę, która miał przy sobie torebkę damską z logo znanej marki. W trakcie przeszukania zajmowanego przez nią mieszkania policjanci znaleźli kilkanaście torebek  ze znakami towarowymi znanych firm także podrobione szale bieliznę, buty zegarki, paski, okulary, biżuterię, poduszki i kosmetyki. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilka tysięcy złotych.

Łącznie zakwestionowano 50 sztuk różnych wyrobów. Straty wstępnie oszacowano na około 200 tysięcy złotych. 39-latka usłyszała zarzut z ustawy Prawo własności przemysłowej.

Art. 305.

Nielegalne używanie znaku towarowego

1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony