Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa w czasie wolnym od służby pomogła w zatrzymaniu poszukiwanego

Data publikacji 17.03.2017

Dzielnicowa z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, w czasie wolnym od służby, pomogła w zatrzymaniu poszukiwanego przez sąd 31-latka. Policjantka pozostając w ciągłym kontakcie telefonicznym z innym patrolem wskazała mężczyznę swoim umundurowanym kolegom, którzy zatrzymali mężczyznę. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Wczoraj (16.03.17) około 13:30 policjantka II Rewiru Dzielnicowych w Grudziądzu, w czasie wolnym od służby, idąc ulicą zauważyła stojącego na przystanku autobusowym znanego jej osobiście 31-latka. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że za mężczyzną Sąd Rejonowy w Grudziądzu wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego za znieważenie funkcjonariuszy policji.

Dzielnicowa wsiadła więc za poszukiwanym do autobusu i zadzwoniła do swoich kolegów, którzy byli w służbie. Wskazała im linię oraz trasę, którą jechali. Gdy funkcjonariusze byli już bezpośrednio za autobusem policjantka podeszła do kierowcy i po wylegitymowaniu się poprosiła go o zamknięcie drzwi pojazdu, umożliwiając jednocześnie wejście do środka mundurowym. Poszukiwany usiłował się jeszcze przed nimi ukryć za siedzeniem, nakładając jednocześnie kaptur na głowę, ale na nic się to zdało. Mężczyzna został zatrzymany.

Dzisiaj (17.03.17) policjanci doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy.

KWP w Bydgoszczy / kp

 

Powrót na górę strony
Polska Policja