Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował do sprzedaży zegarki znanych marek

Data publikacji 20.03.2017

Podczas wspólnej akcji policjantów wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymano 36-latka sprzedającego za pośrednictwem Internetu podróbki zegarków znanych marek. Mężczyzna usłyszał zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym, którego wytwórca towaru nie ma prawa używać. Podejrzanemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego od pewnego czasu handluje na portalach internetowych zegarkami znanych marek. Cena oferowanych zegarków była wielokrotnie niższa od ceny sklepowej.

Policjanci po uzyskaniu informacji, że w Krakowie może dojść do transakcji sprzedaży kilkudziesięciu takich zegarków, przygotowali zasadzkę. Oszust pojawił się na spotkaniu, jednakże po zaprezentowaniu potencjalnym kupcom dwóch zegarków poszedł do samochodu -  jak twierdził po resztę - i postanowił odjechać z miejsca transakcji. Po krótkim pościgu został zatrzymany na terenie obwodnicy Krakowa, a w jego volkswagenie policjanci znaleźli 109 szt. zegarków dwóch znanych producentów i kilka sztuk dodatkowych pasków.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna był pośrednikiem zamawiającym „podróbki” w Chinach na konkretne zamówienia klientów. Mężczyzna usłyszał zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym, którego wytwórca towaru nie ma prawa używać (art. 305 ust.1 Prawo własności przemysłowej). Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Straty na rzecz pokrzywdzonych producentów zegarków ekspert od praw własności przemysłowej ocenił na ponad 60 tys. zł. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono samochód mężczyzny o wartości 16 tys. zł. 

Podejrzanemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony