100 km w nogach policjantki z „konwojówki”

Data publikacji 20.03.2017

Sierż. sztab. Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu zajęła 28 miejsce w „Setce komandosa”, która odbyła się w miniony weekend w Lublińcu. Nasza koleżanka była druga wśród kobiet. Gratulujemy!

Nie jest ważna płeć i wiek, a kondycja, którą dysponują zawodnicy. Liczy się determinacja, ponieważ w czasie biegu nie brakuje trudnych chwil. „Setka komandosa” to bieg nietypowy. Pierwsze 10 km zawodnicy pokonują w pełnym umundurowaniu z plecakiem 10 kg, kolejne 30 km tylko w pełnym umundurowaniu, a ostatnie 60 km w stroju dowolnym. Bieg odbywa się na pętli 20-kilometrowej. Limit czasu, to 20 godzin.

W tym roku na starcie stawiło się prawie 120 osób. Bieg zorganizował Wojskowy Klub Biegacza „Meta”. Wśród biegaczy nie zabrakło również sierż. sztab. Kariny Kubara-Grabskiej z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu, której pokonanie tego ekstremalnego dystansu zajęło 13:49:03. Na mecie była drugą kobietą, a w klasyfikacji generalnej zajęła 28 miejsce.