Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za oszustwa metodą "na policjanta"

Data publikacji 20.03.2017

Kryminalni z KSP na gorącym uczynku zatrzymali podejrzewanego o oszustwo metodą „na policjanta”. 35-letni Grzegorz M. wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy odbierał pieniądze od pokrzywdzonej. Nie spodziewał się, że w kopercie są ulotki, a wszystko koordynują prawdziwi policjanci. Zatrzymany usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Do policyjnej celi trafił również Dominik K. 19-latek, podając się za ,,policjanta”, próbował wyłudzić 35 tys. zł od 70-latki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej oszukał w podobny sposób 82-latkę. Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Policjanci z Pragi Południe zostali zaalarmowani przez pracownicę banku, która podejrzewała, że jej klientka może być ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”.

Kryminalni błyskawicznie opracowali plan działania. Pojawili się w banku, udzielili instruktażu kobiecie, która wyszła i przekazała kopertę. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego Grzegorza M., który wziął pakunek myśląc, że to pieniądze. Łupem zatrzymanego miało paść 20 tysięcy złotych. Pieniądze pozostały na koncie kobiety, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-latek usłyszał zarzut. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

***

Kiedy policjanci z Ochoty otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić 35 tysięcy złotych metodą na tzw. policjanta natychmiast przystąpili do działania. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z 70-latką, którą próbowano oszukać, 19-latek podejrzany o udział w tym przestępstwie trafił w ich ręce. Dominik K. został zatrzymany w chwili, kiedy kobieta przekazywała mu kopertę wypełnioną ulotkami zamiast pieniędzmi. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

W trakcie dalszych czynności, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że 19-latek w styczniu br. oszukał w podobny sposób 82-letnią kobietę na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.  

Dominik K., po zebraniu stosownego materiału, usłyszał dwa zarzuty dokonania oszustwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

(KSP / mg, mw)

  • policjant z zatrzymanym oszustem metodą na policjanta
  • policjant z zatrzymanym oszustem metodą na policjanta
Powrót na górę strony