Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozbili grupę oszustów działających metodą na tzw. policjanta

Stołeczni kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzaniem pieniędzy od starszych osób. Efektem ich pracy jest zatrzymanie sześciu osób podejrzanych o oszustwa metodą na tzw. policjanta. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd aresztował wszystkich zatrzymanych na trzy miesiące.

Policjanci ze stołecznego wydziału kryminalnego rozpracowali grupę oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych metodą na tzw. policjanta. Żmudna praca funkcjonariuszy przyniosła efekty, ponieważ ustalono członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się tym procederem. W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn: Adriana J. (25 l.), Dawida W. (32 l.), Michała S. (28 l.), Łukasza Z. (25 l.), Adriana I. (27 l.) oraz Patryka F. (27 l.). Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas usiłowania popełnienia kolejnego przestępstwa. Tym samym policjanci uchronili poszkodowaną przed utratą kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że osoby te działały na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. Jak ustalili policjanci, każdy z członków grupy miał swoje zadania i pełnił określoną rolę. Sposób ich działania był zawsze podobny. Najpierw była typowana ofiara, następnie dzwonił do niej mężczyzna przedstawiając się np. jako kurier z informacją, że ma przesyłkę i należy podać adres jej dostarczenia. Kolejna osoba dzwoniąca przedstawiała się już jako funkcjonariusz, z prośbą o pomoc w akcji  policyjnej. Jeśli ofiara wyrażała  zgodę, wówczas padały dalsze instrukcje, aby pieniądze lub kosztowności przekazać wskazanej osobie, która podając się za funkcjonariusza Policji odbierała wyłudzone pieniądze i przekazywała je kolejnej, tzw. logistykowi.

Współpraca stołecznych funkcjonariuszy oraz Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów przyniosła wymierne efekty. Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonywania oszustw metodą na tzw. policjanta. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec sześciu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

KSP / mg

  • Policjant z zatrzymanym za oszustwa metodą na tzw. policjanta
  • Policjant z zatrzymanym za oszustwa metodą na tzw. policjanta
  • Policjant z zatrzymanym za oszustwa metodą na tzw. policjanta
  • Policjant z zatrzymanym za oszustwa metodą na tzw. policjanta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.7 MB)

Powrót na górę strony