Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za udział w zabójstwie na terenie Niemiec, zatrzymany przez rzeszowskich kryminalnych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 33-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna ukrywał się na Podkarpaciu. Jest podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mieli informacje od swoich kolegów ze Szczecina, że mężczyzna, podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec może ukrywać się na terenie województwa podkarpackiego. Do tej zbrodni doszło w lutym tego roku w Bawarii. Europejski nakaz aresztowania za 33-latkiem wystawiła niemiecka policja.

Policjanci w trakcie czynności ustalili adres, pod którym ukrywał się poszukiwany. To mieszkanie na jednym z rzeszowskich osiedli. Odstąpiono od zatrzymania mężczyzny w miejscu, gdzie przebywał ponieważ z ustaleń policjantów wynikało, że może on posiadać przy sobie broń. Policjanci czekali na odpowiedni moment i taki się pojawił, gdy 33-letni szczecinianin wybrał się do bankomatu.

Zatrzymanie było błyskawiczne. Poszukiwany zupełnie się go nie spodziewał. Nie stawiał oporu, nie próbował uciekać.

33-latek został zatrzymany i decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi czynności związane z wykonaniem europejskiego nakazu aresztowania.

KWP w Rzeszowie / mg

  • Poszukiwany ENA za udział w zabójstwie na terenie Niemiec, został zatrzymany przez rzeszowskich kryminalnych
  • Poszukiwany ENA za udział w zabójstwie na terenie Niemiec, został zatrzymany przez rzeszowskich kryminalnych
Powrót na górę strony
Polska Policja