Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu

Data publikacji 22.03.2017

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na terenie jednej z posesji w gminie Gaworzyce zatrzymali dwoje mieszkańców zajmujących się nielegalnym wyrobem i sprzedażą alkoholu etylowego. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 300 litrów gotowego alkoholu, 9 tysięcy litrów zacieru oraz aparaturę potrzebną do jego wytworzenia. Ustalono, że proceder ten trwał od dłuższego czasu, a alkohol sprzedawany był na terenie całego powiatu. Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadząc działania operacyjne na terenie jednej z posesji w gminie Gaworzyce zabezpieczyli prawie 300 litrów gotowego alkoholu oraz 50 beczek z zawartością zacieru o łącznej pojemności 9 tysięcy litrów. Ponadto w trakcie dalszych czynności i sprawdzeń znaleziono również aparaturę do destylacji bimbru. Nielegalnym wyrobem oraz dystrybucją alkoholu zajmowała się 62-letnia kobieta i jej 45-letni syn.

Jak ustalili policjanci, proceder ten trwał od dłuższego czasu, a alkohol sprzedawany był na terenie całego powiatu. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty nielegalnego wytwarzania i sprzedaży alkoholu etylowego. Za popełnione czyny grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu
  • Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu
  • Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu
  • Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu

Film Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu (format mp4 - rozmiar 8.9 MB)

Powrót na górę strony