Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 20 tys. paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 23.03.2017

Włodawscy policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego udaremnili wprowadzenie na rynek ponad 21 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego to kwota ponad 360 tysięcy złotych. 22-latek z Włodawy wpadł z nielegalnym towarem podczas kontroli drogowej. Wczoraj usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Za popełniony czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz przepadek zarekwirowanego towaru.

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w nocy na jednej z włodawskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem volkswagen transporter. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 22-letni kierowca nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy, ale za to w przestrzeni bagażowej przewozi ofoliowane kartony paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mieszkaniec Włodawy został zatrzymany, a nielegalny towar i pojazd którym podróżował zostały zabezpieczone. Łącznie mężczyzna przewoził ponad 20 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 360 tysięcy złotych. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut. Zgodnie z obowiązującym prawem za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, przepadek nielegalnego towaru oraz wysoka grzywna.

KWP w Lublinie / mg

  • nielegalne papierosy
  • nielegalne papierosy
  • nielegalne papierosy
Powrót na górę strony