Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczną jazdę przerwał policyjny videorejestrator

Policjanci lubuskiej drogówki każdego dnia prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem wykroczeń polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. W ostatnich dniach niebezpieczną jazdę dwóch kierowców przerwał policyjny videorejestrator. Pierwszy kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h, drugi o 59 km/h. Oba wykroczenia popełnione zostały w terenie zabudowanym, dlatego prócz mandatu i punktów karnych kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Większości z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby prędkość z jaką poruszały się pojazdy była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z przepisami. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Od 1 stycznia br. lubuscy policjanci za to przewinienie zatrzymali uprawnienia 112 kierującym.

We wtorek tj. 14 marca br. w miejscowości Rogoziniec (pow. świebodziński) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h jechał z prędkością aż 107 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące i nałożyli na niego mandat karny w kwocie 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił uprawnienia we wtorek tj. 21 marca br. w miejscowości Bojadła (pow. zielonogórski). Kierujący hyundaiem w terenie zabudowanym na tzw. pięćdziesiątce jechał 109 km/h. W tym przypadku policjanci także zatrzymali kierowcy prawo jazdy, jak również nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł. Na konto kierowcy trafiło 10 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

KWP w Gorzowie Wlkp. / mg

Opis filmu: Niebezpieczną jazdę przerwał policyjny videorejestrator

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.84 MB)

Powrót na górę strony