Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maszyny wartości 300 tys. zł odzyskano na terenie województwa świętokrzyskiego

Data publikacji 24.03.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzewanego o przywłaszczenie i sprzedaż dwóch koparek wartości niemal 300 tys. zł. Zatrzymany usłyszał łącznie cztery zarzuty. Urządzenia odnaleziono na terenie województwa świętokrzyskiego.

Na linii kolejowej pomiędzy Warszawą, a Radomiem trwają obecnie prace modernizacyjne. Z uwagi na warunki atmosferyczne panujące w okresie zimowym, niektóre prace zostały wówczas wstrzymane. Jedna z firm pozostawiła w tym czasie dwie koparko-ładowarki u swojego podwykonawcy. Gdy kilka dni temu prace ponownie zostały wznowione, właściciele firmy budowlanej stwierdzili wówczas brak pozostawionych u podwykonawcy urządzeń, których wartość oszacowano na niemal 300 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili, że związek ze „zniknięciem” urządzeń może mieć 41- letni podwykonawca robót. Dzięki systemom zabezpieczającym zamontowanym w obu maszynach ustalono ich aktualne miejsce pobytu. Znajdowały się one na terenie województwa świętokrzyskiego.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu łącznie cztery zarzuty zarówno za przywłaszczenie, jak i oszustwo. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

KSP / kp

 

Powrót na górę strony