Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najprawdopodobniej to gaz pieprzowy był przyczyną zasłabnięć w szkole w Bytowie

Data publikacji 24.03.2017

Policjanci ustalili, że do wczorajszego zasłabnięcia gimnazjalistów w szkole w Bytowie najprawdopodobniej przyczyniła się jedna z uczennic. Wszystko wskazuje na to, że 15–latka w toalecie podczas przerwy rozpyliła gaz pieprzowy. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik ze sprayem. W najbliższych dniach sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie gimnazjalistki.

Wczoraj bytowscy policjanci zostali poinformowani o zasłabnięciu uczniów w jednym z gimnazjów. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Jak się okazało, na początku źle się poczuło czworo uczniów, jednak chwilę później liczba skarżących się na złe samopoczucie gimnazjalistów wzrosła. Młodzież uskarżała się m.in. na bóle głowy. Łącznie poszkodowanych było 37 osób, natomiast do szpitala trafiło
31. Z budynku ewakuowano około 260 uczniów, ponad 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Po sprawdzeniu przez strażaków budynku szkoły okazało się, że nie ma wycieku gazu, a w powietrzu nie ma niebezpiecznych substancji.

Na miejscu cały czas pracowali policjanci. Bytowscy mundurowi wstępnie ustalili, że podczas przerwy w jednej z toalet najprawdopodobniej uczennica szkoły rozpyliła gaz pieprzowy, który mógł u cześci uczniów wywołać reakcję alergiczną. Kolejne zasłabnięcia mogły być efektem psychologicznym. Substancja została zabezpieczona.

Osobą podejrzewaną o rozpylenie gazu jest 15-latka. O jej dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

KWP w Gdańsku / mg

Powrót na górę strony