Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za usiłowanie wytwarzania narkotyków

Data publikacji 28.03.2017

Zabezpieczone w wyniku policyjnej realizacji na terenie prywatnej posesji w gminie Stanisławów: menzurki, odczynniki, kwasy oraz prekursory narkotyków, w tym prawie litr płynnej amfetaminy, miały prawdopodobnie posłużyć do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. Zebrany przez policjantów z mińskiej dochodzeniówki materiał procesowy i dowodowy wstępnie uprawdopodobnił podejrzenie usiłowania popełnienia przestępstwa narkotykowego przez dwóch mieszkańców Warszawy w wieku 46 i 50 lat.

W wyniku jednej z policyjnych realizacji na terenie gminy Stanisławów odkryto i zlikwidowano miejsce, gdzie prawdopodobnie mogło dojść do wytwarzania środków odurzających. Na terenie posesji zabezpieczono przedmioty, które mogą świadczyć o przygotowaniach do nielegalnej produkcji, w tym naczynia, menzurki, kwasy oraz prawie litr - jak wykazał wstępnie przeprowadzony test – płynnej amfetaminy, z której prawdopodobnie mógł być wytworzony właściwy narkotyk.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z przygotowaniami do nielegalnej produkcji narkotyków. Byli to mieszkańcy Warszawy w wieku 46 i 50 lat.

Sprawą zajęli się policjanci z mińskiej dochodzeniówki, którzy zgromadzili materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobniający usiłowanie popełnienia przestępstwa związanego z wytarzaniem narkotyków (amfetaminy) przy użyciu zabezpieczonych prekursorów. Taki też zarzut przedstawiono opisywanej dwójce zatrzymanych.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Podejrzanym grożą teraz kary do 3 lat pozbawienia wolności.

KSP / kp

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.5 MB)

Powrót na górę strony